Ekonomické novinky 07/2021

16. 09. 2021

Ekonomika v EU poroste rychlejším tempem, než se očekávalo. Předpokládá se, že růst HDP bude v roce 2022 vykazovat růst až o 4,4%. Důvodem je ukončení pandemických opatření a dobré tempo očkování na evropské půdě. Evropa se postupně otevírá a to pomáhá i nastartování ekonomiky. 

Podnikatelská aktivita roste nejrychleji za poslední 3 roky, je ale třeba počítat s určitou mírou zdražování produktů i služeb.

Inflace v Evropské Unii neustále roste, Česká Republika je přitom na vrchu žebříčku. Z hlediska zdražování je v současnosti Česko čtvrtou nejhorší krajinou s inflací na úrovni 3,1%.

Ekonomické novinky 07/2021 2

Roste zájem o investování a zhodnocení financí. V posledních měsících vzrostl zájem o investování do umění. Pozor by si ale měli dávat investiční začátečníci a neznalci umění. Při investici do napodobeniny totiž můžete přijít o velkou část majetku.

Rozumné firmy využili pandemii a omezení s ní související na technologickou modernizaci. Inovace v podnikatelském sektoru představují slibný základní kámen pro rychlé nastartování ekonomiky.

Evropská unie zažívá největší růst ve stavebnictví na poslední roky. Po loňském stavebním spánku je největší ruch v Maďarsku. Česká Republika ale velmi nezaostává a rapidně porostou i ceny nemovitostí či pozemků a to až přibližně o 15%.

Bitcoin zažívá nepříjemné turbulence. V posledních dnech bylo investorům do kryptomen pořádně horko. Bitcoin se z hodnoty přibližně 65 000 dolarů propadl až o víc než polovinu. V současnosti je křivka pár dní zastabilizovaná na úrovni kolem 33 000 dolarů. Propadu bitcoinu dopomohl Elon Musk, který jen několik týdnů předtím svou investicí vyhnal cenu kryptoměny do magické výšky.

Přečtěte si také

ETF investice

ETF investice

Víte, jak investovat do ETF? Chcete ochránit úspory před inflací, spořit na nejistý důchod, získat zajímavý přivýdělek nebo jen zhodnotit své úspory? Klíčem k tomu všemu může být i investice do ETF. Víte, co je to ETF investice a jak a kde můžete do ETF...

číst více
Investice do akcií

Investice do akcií

Víte, jak investovat do akcií v roce 2022? Inflace roste do dosud nepředstavitelných výšin, peníze ztrácí svou hodnotu a klasické spořící nástroje vás před tím neuchrání. Otázkou dne tedy je, jak ochránit své finance. Jednou z odpovědi je investice do akcií....

číst více